Praktyki w ADB

Rekrutacja

Rekrutacja na praktyki letnie 2023 już trwa!

Proces rekrutacji

Krok 1 - Zgłoszenie

Zgłaszasz się, załączając CV i wypełniony kwestionariusz umiejętności – przez formularz poniżej bądź wysyłając e-maila na [email protected]

Krok 2 - Spotkanie i testy

Jeśli Twój profil odpowiada profilom praktyk, otrzymasz zaproszenie na spotkanie. Możesz się na nim spodziewać testów z wybranego języka/ów programowania (zwykle Java/ C++/ C ) oraz z angielskiego a także zwykle rozmowy na tematy "techniczne" – m.in. o umiejętnościach, które zaznaczyłeś w kwestionariuszu oraz o temacie praktyk.

Krok 3 - Decyzja

Po testach oraz rozmowie kwalifikacyjnej, otrzymasz mailem bądź telefonicznie informację o naszej decyzji. Staramy się działać szybko, zatem może się okazać, że taką informację otrzymasz już pod koniec spotkania. Praktyki oferujemy najlepszym kandydatom jako pierwszym, kolejni są kandydaci z listy rezerwowej.

Krok 4 - Formalności

Kiedy zakwalifikujesz się na praktyki, mailowo poinformujemy Cię o wymaganych formalnościach oraz dalszym procesie i uzgodnimy termin praktyk. Jeśli potrzebujesz zaświadczenie o odbyciu praktyk na uczelnię, pomagamy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Spotkanie

Na spotkaniu kwalifikacyjnym zostaniesz poproszony o rozwiązanie testów z wybranych przez Ciebie (min.2) języków programowania – głównie Java, C++, C czy Javascript. Spodziewaj się zadań praktycznych – spróbujemy Cię zachęcić do kodowania bądź zweryfikowania fragmentu kodu, pojawią się czasem jednak także pytania teoretyczne.

Aby sprawdzić Twoją znajomość angielskiego, wypełniasz 30-minutowy test wyboru, po czym część rozmowy może odbyć się w tym języku.

Całość spotkania, wraz z rozmową na tematy techniczne, poruszające temat zadań na praktyki, Twoje umiejętności z kwestionariusza oraz bazujące na wynikach testów, powinna zamknąć się w 3h.

W przypadku rekrutacji grupowej – w kilka/naście osób – pierwszym etapem jest napisanie testów i zebranie kwestionariuszy umiejętności & CV, później zaś wybrane osoby zapraszane są na spotkanie w siedzibie firmy na rozmowę techniczną oraz przedstawiającą zadania i przebieg praktyk/stażu.

Testy dla programistów

Zwykle umawiamy się na spotkanie f2f w dogodnym terminie, podczas którego odbywają się testy, a następnie rozmowa na tematy techniczne.

Czasami jednak testy z programowania odbywają się w grupkach – są wtedy pierwszym etapem, a następnie wybrane osoby zapraszane są na spotkanie – rozmowę w innym, dogodnym terminie.

Rekrutacja testerów

Osoby aplikujące na stanowiska Testerów software’u / aplikacji webowych prosimy zwykle o aplikację przez poniższy formularz (wraz z CV i kwestionariuszem umiejętności) – spotkanie – miła rozmowa wraz z testem z angielskiego, zostaje umówione oddzielnie.

Aplikuj online