ADB TECH TALK

ADB TECH TALK to konferencja poświęcona najnowszym trendom w IT i programowaniu. Organizatorem jest firma ADB, która od ponad 20 lat prężnie działa w branży IT oraz wspiera zielonogórskie środowiska programistyczne i dzieli się wiedzą ekspercką ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konfernecja jest BEZPŁATNA, zapraszamy wszystkich chętnych, ale w związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona wymagana jest wcześniejsza rejestracja.  Ciekawe tematy, uznani prelegneci, duża liczba uczestników z różnych firm i środowisk – wszystko to sprzyja integracji oraz dzieleniu się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem. Żaden entuzjasta nowoczesnych technologii nie może tego przegapić!

.

Programujesz?

Interesują Cię najnowsze trendy w IT?

ADB TECH TALK to konferencja,
której nie mozesz przegapić!
.

Zapraszamy 24 października o godz.18:00
do Filharmonii Zielonogórskiej

(planowane zakończenie konferencji ok. 21:00)

.

.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

 Wstęp do Machine Learning dla programistów

Abstrakt:

Machine Learning w  ciągu ostatniej dekady rozwinął się od niszowej teorii do jednej z najbardziej ekscytujących współczesny świat dziedzin, która wyrasta z pogranicza matematyki i nauk komputerowych a jest obecna w tak różnych miejscach jak systemy wspomagania kierowcy w samochodach, automatyczne tłumaczenia literatury, badanie ludzkiego genomu, wspomaganie diagnostyki medycznej czy planowanie treningów zawodowych sportowców.Podczas prezentacji opowiem kiedy to wszystko się zaczęło i dlaczego akurat teraz nastąpił tak szybki rozwój, co to ma wspólnego z Big Data, omówię matematyczne podstawy na przykładowym algorytmie i wyjaśnię niektóre pojęcia stosowane przez data scientistów, a na koniec pokażę jak zbudować model i wykorzystać go w aplikacji, używając do tego open-source’owego systemu H2O.

DOMINIKA PUZIO

Programistka i wielbicielka języka Java oraz technologii okołowyszukiwarkowych, ostatnio pilnie zgłębiająca zagadnienia wokół machine learningu i big data. W ciągu ostatnich 10 lat zdarzało jej się być software developerem, software architectem, team leaderem i technical project managerem, a od dwóch lat jako Cloud Software Engineer pracuje w Intelu – najpierw nad rozwojem open-source’owej Trusted Analytics Platform, a obecnie przy projekcie, w ramach którego Intel i BMW wspólnie podjęły temat autonomicznych samochodów. Poza pracą dzieli się wiedzą w ramach trójmiejskiego JUGa i w InfoShare Academy a jej prezentacja nt. machine learningu była top3 speakerów konferencji JDD2016.

Microservice everything

Abstrakt:

“Micro Service Architecture is an architectural concept that aims to decouple a solution by decomposing functionality into discrete services. Think of it as applying many of the principles of SOLID at an architectural level, instead of classes you’ve got services” – teraz wszyscy to znamy, wszyscy o tym mówią, niektórzy z powodzeniem stosują.

Ale… od teorii do praktyki jest długa i zawiła droga, wiele podejść, mnóstwo kroków pośrednich. W tej prezentacji, chciałbym pokazać kilka scenariuszy w których “mikroserwisowy sposób myślenia” pozwolił nam wyjść z problemów w systemach legacy: duplikując istniejące funkcjonalności, budując proxy do istniejących systemów, zarządzając szeregiem systemów typu embedded,  stopniowo migrując aplikację z jednej technologii na inną, z jednego języka na inny, tworząc nowe usługi obok istniejących, klasycznych big ball of mud. Bowiem mikro serwis to nie tylko szereg małych aplikacji w Spring Boot gadających ze sobą po HTTP – to sposób myślenia o problemach w skali mikro i platforma do dyskusji o rozwiązaniach tam gdzie one przynależą: w biznesie, w infrastrukturze itd.

JAKUB MARCHWICKI

Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku – jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze. Ale próbuję… i wyciągam wnioski z porażek.

.

KONTAKT Z ORGANIZATOREM: Iwona Golusik (i.golusik@adbglobal.com)