Praktyki w ADB

Dla kogo?

Na płatne praktyki w ADB zapraszamy
studentów kierunków informatycznych i pokrewnych
już po zakończeniu II roku studiów pierwszego stopnia.

Chętnie spotkamy się także z inżynierami
kontynuującymi edukację na studiach drugiego stopnia,
jak również pasjonatami programowania rozpoczynającymi studia,
acz z doświadczeniem w kodowaniu już od wczesnej młodości.

Termin

Optymalny termin praktyk to 3 miesiące letnie
– lipiec, sierpień, wrzesień.

3 miesiące to właściwy okres nie tylko na poznanie
typowych narzędzi, środowiska pracy, metod
czy technik pracy w teamach projektowych,
ale i wykonanie konkretnego zadania – aplikacji,
nowej funkcjonalności, czy też np. przejście przez cały proces
– zaprojektowanie, stworzenie i zweryfikowanie
oprogramowania na jedną z platform naszych produktów.

Sporadycznie możliwy jest także okres 2,5-miesięczny
– negocjowany indywidualnie – między połową czerwca
i połową października, w zależności od grupy oraz zadań do wykonania.

Kiedy i gdzie?

Każdego roku przygotowujemy ofertę praktyk
w naszych centrach R&D w Zielonej Górze, Katowicach i Poznaniu.

Rekrutacja na Praktyki 2023 już ruszyła! Na testy i rozmowy z team leaderami zapraszać będziemy Was zapraszać w kwietniu.
Zgłoś się na praktyki w ADB – kliknij APLIKUJ poniżej!

Rekrutacja? Jak?

Czekamy na zgłoszenia w postaci:

CV, uwzględniające Twoje doświadczenie programistyczne
(języki programowania i technologie, doświadczenie, przykłady projektów)
lub kwestionariusza umiejętności programistycznych.

lub wyślij dokumenty na [email protected]

Wybrałeś profil?

Tegoroczne profile praktyk w poszczególnych lokalizacjach:

INŻYNIERIA OPROGRAMOWNANIA WBUDOWANEGO (EMBEDDED)KATOWICE

 • Podczas praktyk będziesz: programować niskopoziomowe rozwiązania w C i C++ działające na systemach wbudowanych. Nauczysz się, jak radzić sobie w środowisku ograniczonych zasobów oraz jak dbać o wysoką wydajność.
 • Czego potrzebujesz? Znajomości C i C++, wiedzy na temat sieci broadband; Na Twoją korzyść wpłynie znajomość Java lub JavaScript oraz doświadczenie z Linux OS.

TESTOWANIE BROADBAND KATOWICE

 • Podczas praktyk będziesz: testować sieci i rutery. Dokumentować przebieg testów oraz wyniki. Analizować pojawiające się błędy. Będziesz uczyć się zasad pisania i korzystania z testów automatycznych a także jak konfigurować i monitorować sieć.
 • Czego potrzebujesz? Znajomości C/C++, Java lub JavaScript; znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie doświadczenie z Linux OS.

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA (BACK-END, JAVA) POZNAŃ

 • Podczas praktyk będziesz: implementować proste funkcjonalności w Javie. Zobaczysz, jak powstaje „serce” oprogramowania, z którego korzystają operatorzy płatnej telewizji z całego świata.
 • Czego potrzebujesz? Znajomości Java i Spring; znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie doświadczenie z Linux OS.

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA (ROZWIĄZANIA MOBILNE/ UI) POZNAŃ

 • Podczas praktyk będziesz: rozwijać i naprawiać błędy w UI/ aplikacjach mobilnych. Będziesz mieć szansę odkryć, czym różnią się aplikacje mobilne działające na różnych platformach jak Apple TV, Android, iOS, and STB dla operatorów płatnej telewizji z całego świata.
 • Czego potrzebujesz? Znajomości React i React Native. znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie znajomość JavaScript lub TypeScript oraz doświadczenie z Linux OS.

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA WBUDOWANEGO (EMBEDDED/ LOW-LEVEL) ZIELONA GÓRA

 • Podczas praktyk będziesz: pracować nad ultranowoczesnymi platformami sprzętowymi wykorzystującymi Wi-Fi 6 & 7 (włączając automatyzację testów niskopoziomowego oprogramowania).
 • Czego potrzebujesz? Znajomości języka C i/lub C++ oraz podstawowej wiedzy z zakresu sieci; znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie doświadczenie z Linux OS.

TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA ZIELONA GÓRA

 • Podczas praktyk będziesz: brać udział w testach oprogramowania: Front-end, Back-end i Embedded; implementować testy automatyczne i uczestniczyć w procesie Continous Testing.
 • Czego potrzebujesz? Znajomości języka Python; znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie znajomość Selenium lub TypeScript a także doświadczenie z Linux OS.

WSPARCIE IT ZIELONA GÓRA

 • Podczas praktyk będziesz: wspierać wewnętrzny dział IT oraz użytkowników przy zadaniach związanych z oprogramowaniem i sprzętem.
 • Czego potrzebujesz? Podstawowej wiedzy związanej z technologiami komputerowymi (software & hardware) oraz podstawowej wiedzy z zakresu sieci; znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym (pozwalającym na pracę z dokumentacją techniczną i narzędziami w j. angielskim). Na Twoją korzyść wpłynie doświadczenie z Linux OS.

Co zyskasz?

 • cenne doświadczenie – poznasz środowisko i narzędzia pracy programistów/testerów, zobaczysz w praktyce poszczególne etapy realizacji projektów
 • realne zadanie/projekt do wykonania – indywidualnie bądź w grupie (team 2- 3-osobowy)
 • wiedzę – pracujesz z ekspertami światowej klasy, którzy służą wsparciem i pomocą oraz dzielą się wiedzą, opiekując się Wami podczas całego okresu praktyk
 • świetną atmosferę – jesteśmy ze sobą na “Ty”, chętnie pomagamy sobie nawzajem, bawimy się na eventach integracyjnych (szczególnie latem!)
 • możliwość zatrudnienia po zakończeniu praktyk – na cały bądź część etatu, dostosowany do Twojego planu zajęć na uczelni
 • a także… pieniądze na wakacje!

Co potem? Aktualne oferty pracy

Software Quality Assurance Engineer (networking) – Katowice, Poland
Senior Marketing Communication Specialist – Zielona Gora or Poznan, Poland
Backend Software Engineer (Java) – Poznan, or Zielona Góra, Poland
Senior Backend Software Engineer (Java) – Poznan, or Zielona Góra, Poland

FAQ

Opisany jest w zakładce Rekrutacja. W skrócie: wysyłasz CV i wypełniony kwestionariusz, umawiamy się na spotkanie – testy programistyczne (Java / C++ / C / Javascript / inne) oraz z angielskiego oraz/lub rozmowa na tematy techniczne, potem max. 2-3 tygodnie oczekiwania na wynik i … zaproszenie na praktyki (dla najlepszych)!

Praktyki trwają 3 miesiace, w terminie końcówka czerwca do końca września. Pracujecie w 2- 3-osobowych grupach (rzadko indywidualnie), które mają przydzielony projekt i swojego opiekuna. Po ukończeniu praktyk wystawiamy wszelkie potrzebne zaświadczenia, także te wymagane przez uczelnie. Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o przyjęciu na praktyki.

Póki studiujesz, zapraszamy na praktyki. Po skończeniu studiów możliwe jest przyjęcie na staż absolwencki, acz rekomendujemy wybranie odpowiedniej oferty pracy.

Niestety nie. Pierwszych kilka tygodni poświęcasz na wdrożenie, poznanie środowiska i procesu, aby zaś doprowadzić do końca powierzone zadanie, potrzebne są MINIMUM 2 miesiące, przy czym preferujemy 3 miesiące praktyk.

Tak, jest na to duża szansa. W czasie 3 miesięcy poznajemy Was bardzo dobrze i wielu osobom proponujemy dalszą współpracę, także w niepełnym wymiarze, dostosowując godziny do zajęć na uczelni. Jeśli zaś masz na to czas, chętnie, w miarę posiadanych wakatów, oferujemy zatrudnienie na cały etat, na umowę o pracę.

Twoje pytanie się nie pojawiło?

Zadaj je w mailu wysłanym na [email protected]